Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Przemysław Karbowski nagrodzony za swoje opowiadania

Talent pisarza z Żor, Przemysława Karbowskiego został doceniony w dwóch ogólnopolskich konkursach literackich! Jeśli macie ochotę przeczytać jedno z nagrodzonych opowiadań, możecie zabrać je do domu.

Okładki jednodniówki "Korfantówka"

W kończącym się roku Przemysław Karbowski wystartował w trzech konkursach literackich, z których dwa skończyły się jego sukcesem. W II Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego żorzanin otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Henryk”. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało zaledwie 16 spośród 439 zgłoszonych prac.

Kolejne wyróżnienie mieszkaniec Żor otrzymał w organizowanym przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego konkursie pt. „Korfantastic” na opowiadanie historyczno-fantastyczne inspirowane Korfantym i powstaniami śląskimi. Konkursowe jury wyróżniło jego pracę pt. „Plan Coor-Fantera”. To już kolejny sukces Przemysława Karbowskiego w tym konkursie – przypomnijmy, że rok temu został laureatem nagrody głównej.

Zwycięskie opowiadania oraz prace plastyczne z konkursu „Korfantastic” zostały opublikowane w „Korfantówce”, czyli piśmie wydawanym przez Instytut Korfantego. Osoby, które chciałyby odebrać gazetę w wersji papierowej i zapoznać się m.in. z opowiadaniem żorzanina mogą to zrobić od 8 grudnia w informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. „Korfantówkę” w PDF-ie można pobrać ze strony instytutu.

Dodatkowo na pierwszą osobę, które poda hasło „Powstania Śląskie” oprócz gazety będzie czekała książka historyczno-naukowa pt. „Nim wybuchło pierwsze powstanie śląskie 1919 roku”.

Zobacz więcej aktualności