Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Harmonogramy

W 2022 roku na terenie Żor odpady z zabudowy wielorodznnej będą odbierane według nowych harmonogramów, które prezentujemy poniżej.






  • PopiółFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 497 KB

  • Papier, tworzywa sztuczne, szkło (segregacja workowa)Format pliku: pdf | Rozmiar pliku: 513 KBULICE: Wodzisławska 70, 3 Maja 4,6, Pszczyńska 9, Zimowa 9, Osińska 66 Garncarska 5,8, 9,11,13,15,17,19,19a , Górne Przedmieście 7a,8, Moniuszki 9,10, 15, 24, 24a, 26, 28,28abcd, Szeptyckiego 1, 3, 7, 10, 11, 12, Zgaślika 1 i 3, 3a Bagnista 2a-b, Koszarowa 1,3-4, Kościuszki 1, Rynek 24,25, Szeroka 8, 24 Pszczyńska 2, 4, 18, Rybnicka 259, Szeptyckiego 14ab
  • SzkłoFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 507 KB

Od 1 stycznia 2022 roku na terenie Żor odpady będą odbierane według nowych harmonogramów dla poszczególnych rejonów. Poniżej zamieszczamy podział miasta na rejony, z wymienieniem wchodzących w ich skład ulic.

Od piątku, 1 kwietnia 2022 r. dla ulic o utrudnionym dojeździe dla pojazdów odbierających odpady komunalne obowiązywać będzie nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Prosimy mieszkańców o weryfikację czy dana nieruchomość znajduje się w wykazie ulic o zmienionym harmonogramie.


  • ŚCISŁE CENTRUM 1 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 828 KBULICE: Garncarska, Górne Przedmieście, Kacza, Klimka, Moniuszki, Szeptyckiego, Zgaślika

  • ŚCISŁE CENTRUM 2 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 828 KBULICE: Bagnista, Bałdyka, Bramkowa, Dolne Przedmieście, Kościuszki, Murarska, Rynek, Szeroka

  • REJON 1 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 828 KBULICE: Beskidzka, Bieszczadzka, Brodecka, Karpacka, Lokalna, Pienińska, Statki, Sudecka, Władysława Drobnego, Wodzisławska

  • REJON 2 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 776 KBULICE: Bartocka, Boguszowicka, Głęboka, Gwarków, Jankowicka, Kłokocińska, Kolona, Makowa, Niedzielna, Równa, Skośna, Spacerowa, Spokojna, Starowiejska, Świąteczna, Wakacyjna, Wypoczynkowa, Żwaka

  • REJON 3 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Bażancia, Chmielna, Daleka, Gminna, Górna, Graniczna, Granitowa, Gryczana, Izerska, Kaczeńców, Klajok, Lasoki, Łąkowa, Niska, Obiegowa, Orkiszowa, Pagórkowa, Plonowa, Pochyła, Ptasia, Skrzeczkowicka, Spadzista, Spichlerzowa, Stroma, Średnia, Świerklańska, Za Miastem

  • REJON 4 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Bogusławskiego, Bratysławska, Chopina, Drwali, Feliksa Nowowiejskiego, Gajowa, gen. Józefa Hallera, Henryka Góreckiego, Józefa Elsnera, Karłowicza, Karola Krupińskiego, Lizbońska, Londyńska, Lwowska, Łęgowa, Oskara Kolberga, Paryska, Rzymska, Sielska, Szymanowskiego, Świętokrzyska, Wiedeńska, Wieniawskiego, Wileńska, Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Wybickiego

  • REJON 5 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 829 KBULICE: Chemiczna, Czapli, Folwarecka, Jęczmienna, Kojzara, Komunalna, Kradziejówka, Ogniowa, Perkoza, Poziomkowa, Północna, Pszenna, Rolnicza, Rzeczna, Szczejkowicka, Tymiankowa, Urodzajna, Wspólna, Wysoka, Zdrojowa, Zielona, Żwirowa, Żytnia

  • REJON 6 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 828 KBULICE: Reja, Rudzka, Rybnicka, Wiejska, Włościańska, Wygoda, Ziemska

  • REJON 7 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Adlerowiec, Cysterska, Harcerzy Buchalików, Jagodowa, Jana Gajdy, Kasztanowa, Kochanowskiego, Krótka, Lazurowa, Pałki, Pańskie Łąki, Polna, Tęczowa, Wiklinowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Zachodnia, Zalew, Żurawinowa

  • REJON 8 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 831 KBULICE: Armii Krajowej, Andersena, Bolesława Leśmiana, Cegielnia, Czesława Miłosza, Dąbrowskiego, Dobra, Gliniana, Gustawa Herrlinga-Grudzińskiego, Hańcówka, Jesionek, Jesionowa, Kominka, Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego, Konwaliowa, ks. Adama Bieżanowskiego, Karola Brzozy, Kwiatowa, Magnolii, Malinowa, Marzeń, Miła, Piękna, Piwonii, Pogodna, Różana, Rzepakowa, Szykowna, Tulipanowa, Widok, Zakątek, Zbigniewa Herberta, Zbożowa, Zofii Nałkowskiej, Żniwna

  • REJON 9 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 828 KBULICE: 3 Maja, Adama Asnyka, Aleja Wojska Polskiego, Janasa, Kłapczyka, Konopnickiej, Kraszewskiego, Norwida, Orkana, Orzeszkowej, Pawła Lokaja, Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Żeromskiego

  • REJON 10 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Bursztynowa, Cicha, Gościnna, Kościuszki, Letnia, Ligonia, Lipowa, Mickiewicza, Młyńska, Pszczyńska, Rubinowa, Sąsiedzka, Sportowa, Strażacka, Strefowa, Wesoła, Zamkowa, Zostawa,

  • REJON 11 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 831 KBULICE: Aroniowa, Błękitna, Brzoskwiniowa, Cytrynowa, Durantów, Dworska, Jabłoniowa, Jana Niepomucena, Józefa Bema, Józefa Lompy, ks. Bp. Alojzego Orszulika, Leśników, Ładna, Mała, Morelowa, Nowy Dwór, Ogrodnicza, Ogrodowa, Orzechowa, Pawła Stalmacha, Pawłowicka, Perłowa, Pileckiego, Plebiscytowa, Podlesie, Południowa, Pukowca, Sadowa, Szmaragdowa, Szoszowska, Śliwkowa, Św. Jadwigi Śląskiej, Turkusowa, Wieczorna, Zielna

  • REJON 12 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Aleja Zjednoczonej Europy, Ametystowa, Astrów, Bazaltowa, Deszczowa, Diamentowa, Kaszubska, Kleszczowska, Kresowa, Łużycka, Małachowskiego, Mazurska, Orawska, Osińska, Paderewskiego, Platynowa, Pomorska, Poprzeczna, Serdeczna, Skotnica, Słowackiego, Słowińska, Srebrna, Śląska, Ustronna, Wielkopolska, Wyjazdowa, Wyzwolenia, Złota

  • REJON 13 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 831 KBULICE: 11 Listopada, Boryńska, Chabrowa, Fiołkowa, Jasna, Krokusowa, Lawendowa, Leśna, Łowiecka, Przyjazna, Pszczyńska, Radosna, Ryszarda Goliasza, Słonecznikowa, Sosnowa, św. Augustyna Biskupa, św. Stanisława, Targowa, Truflowa, Urocza, Uroczysko, Wacława Sieroszewskiego, Wodna, Zacisze, Zaułek

  • REJON 14 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Aleja Jana Pawła II, Augustyna Welltzla, Centralna, Dębowa, Grabowa, Jaśminowa, Jodłowa, Miarki, Modrzewiowa, Nowa, Prawnicza, Raciborskiego, Sądowa, Smutna, Stodolna, Śmieszek, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wolności, Zagajnik

  • REJON 15 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 829 KBULICE: Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Cmentarna, Dworcowa, Fabryczna, Gichta, Jarzębinowa, Klonowa, Kolejowa, Kopernika, Laskowskiego, Męczenników Oświęcimskich, Mikołowska, Piaskowa, Powstańców, Słoneczna, Słonecznikowa, Stawowa, Traugutta

  • REJON 16 - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 830 KBULICE: Antoniego Hupki, Bankowa, Baranowicka, Biesiadna, Damrota, Familijna, Gawliny, Główna, Grzybowa, Hlonda, Jesienna, Józefa Mikołajca, Krzyżowicka, Osiedle Sikorskiego, Owocowa, Rodzinna, Spółdzielcza, Szczęśliwa, Szkolna, Warszowicka, Wiosenna, Wolnego, Wolontariuszy, Za Targiem, Zimowa

  • REJON 1 utrudnione dojazdy - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 769 KBULICE: Bagnista 4, Bałdyka, Bramkowa, Cicha, Dębowa 29, 30, Dolne Przedmieście 2, Garncarska, Górne Przedmieście, Kacza 3, Klimka, Kościuszki do nr 20, Leśna 27, 29, 29A, 37B, 39, 39A-C, Letnia, Małachowskiego, Moniuszki, Murarska, Osińska od nr 65 do 77, Pukowca nr nieparzyste od 3 do 21, Rynek, Słowackiego do nr 23, Szeptyckiego, Szeroka, Śmieszek 2, 4, 6, św. Augustyna Biskupa 15, 23, 25, 27, 29, 31, Truflowa 4, 8, Wodna 13, 13C, 17, 17A, 21A, 21B, 25A, Wolności 31, 33, 37, 39, 41, 43, Zgaślika 3A

  • REJON 2 utrudnione dojazdy - harmonogramFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 809 KBULICE: Baranowicka 8B, od 22 do 28, Boguszowicka 11, 13, 13A, 14, 16, 20A, 20B, 21, 23, 31, 33, 39, 39A, Brodecka 11, 11A, Chopina 29, 29A, Folwarecka 1H, 1L, 1Ł, Główna 38, 40, 40A, 40C, 100D, 104, 108A, 108C, Górne Przedmieście 7A, 8, Janasa 3, Kłokocińska 37-40, Laskowskiego 3, 5, Lokalna 4, 10, Łąkowa 20-27A, 63-63D, Makowa 32A, 32B, 32C, Męczenników Oświęcimskich 16, 18, 18A, Pałki 6, 8, Poziomkowa od nr 19, Pszenna od nr 10, Reja 31, 31C, 31D, 33, 33D, Rodzinna od 2 do 8, Rybnicka 110, 110A, 122A-F, 124E, 124F, 207, 207C, 209, 209B, 209C, 209G, 210-210G, 212D, 214A, 215A, Rzeczna od nr 12, Stroma 13D, 13E, Szczejkowicka od 9 do 16, Szkolna 44A, od 61 do 65B, Tęczowa 49F, 49H, 70, 70A, 70B, Traugutta 7, 9, 11, 12, 12A, 14, Wodzisławska 72-72D, 114-114C, 115, 116-116G, 120A-120D, 121, 122, 122A, 131, 131C, od 139 do 139H, 140, 140A, 246, 246C, 328, Wysoka 6-6N

Mieszkańcy Żor mogą już skorzystać z aplikacji EcoHarmonogram. To bardzo przydatne narzędzie, które po zainstalowaniu na telefonie komórkowym przypomni o terminie wywozu odpadów, poinformuje o zmianie w harmonogramie ich odbioru, a także da szybką odpowiedź w razie wątpliwości, do jakiego pojemnika należy wrzucić dany odpad.

EcoHarmonogram jest darmową aplikacją do ściągnięcia na systemy operacyjne: Android, Windows Phone i Ios. 

Pobierz EcoHarmonogram

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji