Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
Zdjęcie przedstawia Rynek Miasta Żory

Dobroczyńca Roku

Nagroda Miejska „DOBROCZYŃCA ROKU” przyznawana była dorocznie osobom, instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom i firmom organizującym, a także wspierającym, niekoniecznie finansowo, działania z zakresu edukacji i oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wspierania osób niepełnosprawnych, organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Nagroda po raz ostatni przyznana została za 2016 rok. Następnie zmieniono formułę prestiżowych nagród miejskich - Phoenix Sariensis i Dobroczyńca Roku połączono w jedną nagrodę! 

 

Laureaci

Dobroczyńca Roku 2016
Tytuł Dobroczyńcy Roku 2016 otrzymała Maria Motyka - Film o laureatce

 

Dobroczyńca Roku 2015
Tytuł Dobroczyńcy Roku 2015 otrzymała Joanna Kowalkowska - Film o laureatce

 

Dobroczyńca Roku 2014 
Tytuł Dobroczyńcy Roku 2014 otrzymała Grażyna Wieloch - Film o laureatce


Dobroczyńca Roku 2013
Tytuł Dobroczyńcy Roku 2013 otrzymała Teresa Pastuszek - Film o laureatce

 

Dobroczyńca Roku 2012
W piątek, 8 lutego 2013 r. w sali kina „Scena na Starówce” po raz ósmy wręczono nagrodę, tym razem pod nieco zmienioną nazwą Dobroczyńca Roku. Dobroczyńcą Roku 2012 została Emilia Kristof Firma Rodzinna Sp. z o.o. - Film o laureatach

 

Darczyńca Roku 2011
17 lutego 2012 roku w Kinie "Na Starówce" odbyła się uroczysta gala, na której wręczono kolejną nagrodę Darczyńca Roku. Tym razem tutułem Darczyńcy Roku odznaczona została Specjalistyczna Firma Wyburzeniowa WARWAS. - Film o laureatach

 

Darczyńca Roku 2010
Na uroczystej gali wręczenia nagród miejskich, 11 lutego 2011 roku nagrodę Darczyńcy Roku 2010 odebrała Piekarnia Rehlis Sp. J. Zobacz relację z gali wręczenia nagród - Film o laureatach

 

Darczyńca Roku 2009
Laureatem piątej edycji tej prestiżowej miejskiej nagrody zostało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 5 lutego w pięknych wnętrzach Sceny na Starówce.

 

Darczyńca Roku 2008
W piątek, 13 lutego w sali Sceny na Starówce już po raz czwarty wręczono nagrodę „Darczyńca Roku”. Za swoją działalność w 2008 nagrodę otrzymał Bank Spółdzielczy w Żorach.

 

Darczyńca Roku 2007
W piątek 1 lutego 2008 roku w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Miejskich. W trakcie ceremonii po raz trzeci została przyznana nagroda Darczyńca Roku. Laureatem został Auchan Polska Sp. z o.o. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Żory odebrał Pan Marek Szeib - przedstawiciel zarządu firmy.

 

Darczyńca Roku 2006
9 marca 2007 roku w Kinie "Na Starówce" odbyła się uroczysta gala, na której wręczono już drugą nagrodę Darczyńca Roku. Tym razem tutułem Darczyńcy Roku odznaczona została Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Waldemara Sochy odebrał wiceprezes Pan Andrzej Zabiegliński, któremu towarzyszył zespół najbliższych współpracowników.

 

Darczyńca Roku 2005
W piątek 27 stycznia na ceremonii wręczenia Nagrody Miejskiej „Phoenix Sariensis” po raz pierwszy wręczono także nagrodę „Darczyńca Roku”. Laureatem za rok 2005 została firma EUROMOT Żory kierowana przez Panią Weronikę Pawlicką.