Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Wieczór szantowy ponownie w Żorach!

Jesteście fanami morskich opowieści i folkowych ballad? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną wiadomość! Już w listopadzie odbędzie się Festiwal SARI z nieodłącznym Wieczorem Szantowym.

Grafika promująca SARI Festival, wieczór szantowy. Na grafice latarnia morska oraz informacje zawarte w tekście.

Wieczór Szantowy odbędzie się w piątek, 4 listopada o godz. 19:00 w kinie „Na Starówce”. Będzie nostalgicznie, energicznie i akustycznie. Usłyszymy: duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Orkiestrę Samanta oraz zespół Perły i Łotry. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie kina oraz na www.ekobilet.pl.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów ballad, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami. Nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów.

Orkiestra Samanta to folkrockowy zespół z Wrocławia. Żywiołowa, pełna ekspresji  i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi  o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską.

Perły i Łotry (dawniej Prawdziwe Perły, Perły i Łotry Szanghaju) – zespół wykonujący muzykę folkową, w tym m.in. tradycyjne marynarskie pieśni pracy a’cappella. Powstał w 1992 roku, ale na przestrzeni lat zmieniał skład. Ten aktualny istnieje od 2018 roku. To Michał Gramatyka, Wojciech Harmansa, Michał Mrozik, Włodzimierz Dębski, Ireneusz Herisz i Adam Nawrot.

 

Zobacz więcej aktualności