14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza przedstawiciele Gminy Miejskiej Żory mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami najbardziej aktywnych gmin realizujących program „Czyste Powietrze”. Wyróżniono samorządy z województwa śląskiego za ich niezwykłe zaangażowanie w realizację Programu. Uznaniem tych wysiłków jest coroczny ogólnopolski Ranking Gmin, który prezentuje także osiągnięcia miast i gmin województwa śląskiego.
Działania punktów konsultacyjno - informacyjnych w gminach to klucz do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców naszego regionu. Program Czyste Powietrze to dowód, że wspólna praca może budować zdrową i ekologiczną przyszłość.
Szczegóły rankingu: https://www.wfosigw.katowice.pl/9-aktualnosci/3084-ranking-najbardziej-aktywnych-gmin-w-programie-czyste-powietrze.html