Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK - zniknie linia 312. Trwają konsultacje

Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczyna konsultacje z pasażerami, dotyczące reorganizacji rozkładu jazdy na terenie Czerwionki-Leszczyn i gmin ościennych. Planowane zmiany, choć w znacznie mniejszym stopniu, dotyczyć będą także obszaru Żor. Pojawią się nowe trasy i nowa numeracja linii.

Autobusy MZK ustawione w szeregu

Autobusy MZK ustawione w szeregu

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii (od 309 do 313), a pojawią się linie o numerach od 300 do 306. Pozostaną linie: 307 Pawłowice-Żory, 308 Żory-Suszec. Nowością jest m.in. połączenie pomiędzy Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice (linia 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika.

Propozycje zmian można sprawdzić nastronie internetowej MZK (należy zmienić datę w prawym górnym roku na dzień 1 września 2022)

Bazą wyjściową powstania nowego rozkładu jazdy były głównie konsultacje z władzami Czerwionki-Leszczyn i Żor. Samorządowcy z kolei wzięli pod uwagę, trafiające do nich od miesięcy, sugestie pasażerów, a także możliwości budżetowe swoich gmin, które ostatecznie komunikację autobusową finansują. 

Opublikowany rozkład jazdy jest bazą wyjściową i elementem pierwszego etapu konsultacji z pasażerami. Na jego podstawie mogą oni składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi. Można to zrobić do 23 maja za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście. Nowy rozkład jazdy będzie udostępniony w okresie wakacyjnym, a wejdzie w życie 1 września 2022 roku. Wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w październiku.    

 

 

 

Zobacz więcej aktualności