Zgłoś uwagi dotyczące przebiegu linii kolejowej CPK przez Żory

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa, w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkanie konsultacyjne w Żorach odbędzie się we wtorek, 8 lutego 2022r. o godz. 17:00 w kinie „Na Starówce” ul. Kościuszki 3 w Żorach. Uwagi można też zgłaszać online.

Egis Poland Sp. z o.o. jako partner Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. oraz JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa”. Planowana inwestycja stanowi jeden z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego - Centralnego Portu Komunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakres realizacji projektu zakłada przeprowadzenie szczegółowych analiz w uwarunkowań przestrzennych i ekonomicznych w obrębie przebiegu wariantów planowanej linii kolejowej.

W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych firma Egis Poland zwraca się do mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja o zapoznanie z zakresem planowanych przebiegów oraz o wypełnienie ankiety.

Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia. Ankiety można przesyłać do 15 marca przez formularz online.

Link do ankiety

Szczegółowe informacje

Poniżej zamieszczamy linki do wszystkich materiałów otrzymanych od firmy  Egis Poland Sp. z o.o.

>> Mapy podglądowe
>> Mapy szczegółowe (z dokładnością do granic działek)
>> Broszura informacyjna.
>> Ulotka – plakat dotyczący konsultacji.
>> Dokument informacyjny.
>> Prezentacja dla JST.
>> Ankieta dla mieszkańców dot. możliwości wypowiedzenia stanowiska w sprawie wariantów.
>> Ankieta (ruch towarowy) dotycząca możliwości i szans dla lokalizowania terminali intermodalnych w sąsiedztwie Linii Kolejowej nr 170.
>> Formularz uwag.