Zgłoś się po dofinansowanie i wymień piec na bardziej ekologiczny!

Urząd Miasta Żory prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Miasta Żory (PONE) w 2024 roku. Wnioski można składać do 30 kwietnia, a dofinansowanie może w sumie wynieść nawet 100% poniesionych kosztów!

O udzielenie dotacji w ramach PONE może ubiegać się osoba będąca właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie miasta Żory po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie udziału w PONE.

Można skorzystać z dotacji na następujące źródła ciepła:

Stare źródło ciepła

Nowe źródło ciepła

Maksymalny % dofinansowania do kosztów

Maksymalna kwota dofinansowania

paliwo stałe

kocioł na pellet

4 000 zł

kocioł gazowy kondensacyjny

7 000 zł

pompa ciepła

energia elektryczna

6 000 zł

zabudowa węzła cieplnego- podłączenie do sieci ciepłowniczej

gaz

zabudowa węzła cieplnego- podłączenie do sieci ciepłowniczej

10 000 zł

UWAGA! Wymiana starego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym na nowy kocioł na pellet może być realizowana wyłącznie w rejonie gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej przez okres 3 lat od złożenia wniosku o udzielenie dofinansowania.

Nabór trwa do 30 kwietnia 2024 roku. Formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta Żory, przy Rynku 9 oraz na stronie internetowej www.bip.zory.pl lub www.zory.pl. Wypełniony wniosek należy

Co ważne, dofinansowanie z Miasta można uzupełnić dofinansowaniem z Programu Czyste Powietrze, co w części przypadków pozwala odzyskać całość środków zainwestowanych w wymianę źródła ciepła!

Szczegółowych informacji oraz wsparcia w przygotowaniu wniosków udziela Wydział Zarządzania Energią UM Żory, Rynek 9, pokój 306,  tel. 32 43 48 138.