Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Zgłoś się po dofinansowanie i wymień piec na bardziej ekologiczny!

Urząd Miasta Żory prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Miasta Żory (PONE) w 2024 roku. Wnioski można składać do 30 kwietnia, a dofinansowanie może w sumie wynieść nawet 100% poniesionych kosztów!

O udzielenie dotacji w ramach PONE może ubiegać się osoba będąca właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie miasta Żory po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie udziału w PONE.

Można skorzystać z dotacji na następujące źródła ciepła:

 

Stare źródło ciepła

Nowe źródło ciepła

Maksymalny % dofinansowania do kosztów

Maksymalna kwota dofinansowania

paliwo stałe

kocioł na pellet

40%

4 000 zł

kocioł gazowy kondensacyjny

70%

7 000 zł

pompa ciepła

55%

10 000 zł

energia elektryczna

70%

6 000 zł

zabudowa węzła cieplnego- podłączenie do sieci ciepłowniczej

50%

10 000 zł

gaz

zabudowa węzła cieplnego- podłączenie do sieci ciepłowniczej

50%

10 000 zł

UWAGA! Wymiana starego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym na nowy kocioł na pellet może być realizowana wyłącznie w rejonie gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej przez okres 3 lat od złożenia wniosku o udzielenie dofinansowania.

Nabór trwa do 30 kwietnia 2024 roku. Formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta Żory, przy Rynku 9 oraz na stronie internetowej www.bip.zory.pl lub www.zory.pl. Wypełniony wniosek należy

Co ważne, dofinansowanie z Miasta można uzupełnić dofinansowaniem z Programu Czyste Powietrze, co w części przypadków pozwala odzyskać całość środków zainwestowanych w wymianę źródła ciepła!

Szczegółowych informacji oraz wsparcia w przygotowaniu wniosków udziela Wydział Zarządzania Energią UM Żory, Rynek 9, pokój 306,  tel. 32 43 48 138.

Zobacz więcej aktualności