Nowe pojazdy są: elektryczne, ekologiczne, klimatyzowane, niskopodłogowe.
W programie przewidziano: możliwość zwiedzenia wnętrza autobusu i poznania jego wyposażenia, pamiątkowe zdjęcia – uczestnicy będą mogli wpisać własne hasło na wyświetlaczu autobusu i zrobić wyjątkową fotografię, konkurs z nagrodami oraz przejazd trasą pokazową.
Przyjdź, zobacz nowoczesny transport miejski i przekonaj się, jak wygląda przyszłość komunikacji publicznej!
Do zobaczenia 27 czerwca o godz. 10:00 na Rynku!
Autobusy zostały zakupione w ramach projektu pn. „Zintegrowane działania na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego w mieście Żory”, który został objęty wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji: G 1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy).
Wdrożenie pojazdów do ruchu w 2026 roku spowoduje, że będzie możliwe nie tylko polepszenie jakości świadczonych usług w zakresie taboru, ale również zwiększenie oferty przewozowej na liniach.