Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Ikona UE Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Zaproszenie na prezentację nowych autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na prezentację nowych autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej! Podczas wydarzenia, które odbędzie się 27 czerwca br. na Rynku, będzie można z bliska obejrzeć nowoczesne autobusy, które będą służyć mieszkańcom.

Plakat promujący prezentację nowych autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej! Podczas wydarzenia, które odbędzie się 27 czerwca br. na Rynku, będzie można z bliska obejrzeć nowoczesne autobusy, które będą służyć mieszkańcom.

Nowe pojazdy są: elektryczne, ekologiczne, klimatyzowane, niskopodłogowe.

W programie przewidziano: możliwość zwiedzenia wnętrza autobusu i poznania jego wyposażenia, pamiątkowe zdjęcia – uczestnicy będą mogli wpisać własne hasło na wyświetlaczu autobusu i zrobić wyjątkową fotografię, konkurs z nagrodami oraz przejazd trasą pokazową.

Przyjdź, zobacz nowoczesny transport miejski i przekonaj się, jak wygląda przyszłość komunikacji publicznej!

Do zobaczenia 27 czerwca o godz. 10:00 na Rynku!

Autobusy zostały zakupione w ramach projektu pn. „Zintegrowane działania na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego w mieście Żory”, który został objęty wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji: G 1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy).

Wdrożenie pojazdów do ruchu w 2026 roku spowoduje, że będzie możliwe nie tylko polepszenie jakości świadczonych usług w zakresie taboru, ale również zwiększenie oferty przewozowej na liniach.

Zobacz więcej aktualności