Wystawcy z branży eko zaprezentowali się w Żorach. Za nami pierwsze targi EKO STREFA

Aż 24 wystawców zaprezentowało się w hali MOSiR Żory podczas pierwszych w naszym mieście Targów Eko Strefa. Wydarzenie pozwoliło mieszkańcom w łatwy i przystępny sposób poznać ofertę przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą „EKO”.

Wydarzenie otwarli: Daniel Wawrzyczek – Zastępca Prezydenta Miasta Żory, Marek Utrata – Dyrektor MOSiR Żory oraz Monika Niemczyk – Naczelnik Wydziału Zarządzania Energią, który był pomysłodawcą imprezy. Poprowadził je natomiast Adrian Lubszczyk – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Przez cały czas trwania  targów, można było zapoznać się z ofertą wystawiających się przedsiębiorców. Swoje produkty i usługi zaprezentowały firmy: Progress, Alpol, Hadex, Art-Instal, Zrembud ASW Instal, Emv System, Bear House, Energia Gaz, Ekosept, Eko Ekspert, Euromot, Pompy Ciepła Rybnik, Ekosolar, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Czysty Tlen, JBG-2, Pagen, Inst-Wod, Trans Bud Instal oraz Klimosz.

Oprócz stanowisk przygotowano też bezpłatne sadzonki roślin dla odwiedzających, prezentację samochodów elektrycznych, możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji i Programu „Czyste Powietrze”, a także ciekawe prelekcje i kącik dla dzieci. Najmłodsi mogli spotkać się z Żorkiem i Żorką oraz wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami.

Prelekcje nt. świadectw energetycznych budynków, audytów energetycznych oraz zastosowania termowizji w budownictwie poprowadził Radosław Mikołajec - audytor energetyczny rekomendowany przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Natomiast Justyna Młyńska z Wydziału Zarządzania Energią UM Żory i Joanna Szerzyńska - Grabowska - Ekodoradca z projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego opowiedziały o możliwościach wsparcia finansowanego na eko-inwestycje, o które mogą ubiegać się mieszkańcy.