Wskakuj na rower i weź udział w rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz

Biblioteka w Żorach i Klub Turystyki Kolarskiej „Wandrus” zapraszają w sobotę, 2 lipca miłośników książek i rowerów na Żorski Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Uczestnikom rajdu towarzyszyć będzie gość specjalny - Jakub Kornhauser, uznany poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, a także zapalony rowerzysta.

Żorska biblioteka po raz czwarty włącza się do ogólnopolskiej akcji dedykowanej czytelnikom i entuzjastom rowerowych przejażdżek, której celem jest propagowanie roweru jako środka lokomocji oraz promocja czytelnictwa. Tradycją i znakiem rozpoznawczym rowerzystów są ubrania i dodatki w kolorze pomarańczowym.

Przejazd rozpocznie się o godz. 12:00 na żorskim Rynku, a zakończy się ok. 15:00 w żorskiej bibliotece, gdzie na uczestników czekać będą liczne atrakcje. W pomarańczowej strefie relaksu będą to: odjazdowe malowanie buzi, wata cukrowa z pomarańczą, książki z rowerami o rowerach, odjazdowe balonikowe wytwory, pomarańczowe leżaki oraz pomarańczada zawsze pod ręką. W strefie gastronomiczno-cateringowej można będzie się posilić odjazdową kiełbaską, warzywkami lub grochówką i słodkim pomarańczowym co nie co, natomiast w strefie animacyjno-rozrywkowej odbędą się odjazdowe konkursy i wyzwania z nagrodami, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomarańczowy strój, a o 16:30 w Letniej Czytelni można będzie wziąć udział w spotkaniu autorskim z Jakubem Kornhauserem.

Zgłoszenia i zapisy na rajd przyjmowane są:
•    drogą telefoniczną pod numerem tel. (32) 43 44 584, 43 43 197 wew. 20
•    mailową: informacja@mbpzory.pl
•    osobiście w punkcie Recepcja-Informacja od 8:00-21:00.
•    Istnieje możliwość dopisania się w dniu rajdu (Rynek w Żorach w godz. 11:00 - 11:30).

Trasa rajdu, mapa i regulamin dostępne na stronie www.mbpzory.pl.