Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Weź udział w konkursie i zaprezentuj najpiękniejsze drzewo w Żorach

Corocznie, 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji zapraszamy uczniów żorskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie pn. „Najpiękniejsze drzewo w Żorach”. Do wygrania są bony zakupowe do sklepu Decathlon.

Drzewa roznące na łące w Żorach

Drzewa roznące na łące w Żorach

Spędź aktywnie czas, wyjdź na spacer lub rowerową przejażdżkę w zielone zakątki naszego miasta i skieruj swój wzrok nieco wyżej niż zwykle – tyle wystarczy, by znaleźć inspirację do udziału w konkursie pn. „Najpiękniejsze drzewo w Żorach”.

Celem konkursu, organizowanego przez Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory, jest wzbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, podniesienie świadomości ekologicznej, motywacja do ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja rodzin poprzez wspólne działanie dzieci i dorosłych. 

Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i zaprezentowanie najpiękniejszego ich zdaniem drzewa w Żorach – do konkursu można zgłosić drzewo, które nie jest objęte formą ochrony przyrody jako pomnik przyrody. Listę pomników przyrody można znaleźć poniżej.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
- klasy 1-3 szkoły podstawowej,
- klasy 4-8 szkoły podstawowej,
- szkoły ponadpodstawowe.

Dozwolona jest pomoc osób dorosłych.

Praca powinna zostać przygotowana w formie maksymalnie 5 stron A4, zawierających co najmniej:
- zdjęcie drzewa (maksymalnie 3 fotografie)
- wskazanie obwodu pnia/pni na wysokości 130 cm
- lokalizację drzewa (mapka, adres, rejon w którym rośnie, nr działki lub współrzędne geograficzne)
- gatunek drzewa
- cechy szczególne drzewa (np. rozmiar, wyróżnianie się w swoim otoczeniu, obecność gniazd, dziupli, inne walory przyrodnicze, naukowe, kulturowe, historyczne lub krajobrazowe)
- uzasadnienie swojego wyboru.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy składać w terminie do 5 listopada:
- bezpośrednio w biurze podawczym Urzędu Miasta Żory, Rynek 9, 44- 240 Żory  (z dopiskiem „KONKURS: NAJPIĘKNIEJSZE DRZEWO W ŻORACH”),
- pocztą na adres: Wydział Inżynierii Środowiska, Urząd Miasta Żory, Rynek 9, 44-240 Żory (z dopiskiem „KONKURS: NAJPIĘKNIEJSZE DRZEWO W ŻORACH”),
- w wersji elektronicznej na adres: is@um.zory.pl, w tytule wiadomości wpisując „KONKURS: NAJPIĘKNIEJSZE DRZEWO W ŻORACH”. W przypadku zgłoszenia elektronicznego, do projektu należy załączyć skan podpisanej karty zgłoszeniowej.

Nagrodą w konkursie są bony zakupowe do sklepu Decathlon o wartości 500 zł, 300 zł oraz 100 zł . Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym poniżej.

 

 

Dokumety dotyczące konkursu:

Zobacz więcej aktualności