Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

W Żorach odbyło się międzynarodowe szkolenie na temat pieczy zastępczej

W dniach od 19 do 23 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbyło się szkolenie w ramach projektu „Akademia świadomego rodzica – Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany!” Organizatorem szkolenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach.

Na zdjęciu uczestnicy szkolenia „Akademia świadomego rodzica – Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany!”

W zajęciach warsztatowych oprócz pracowników Ośrodka udział wzięli przedstawiciele IAC - Instituto de Apoio à Criança z Lizbony,  Mano šeimos akademija z Wilna oraz Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach Oddział ds. adopcji i wspierania rodziny w Rybniku. Uczestnicy szkolenia poszerzyli swoją wiedzę na temat sposobów promocji rodzicielstwa zastępczego w poszczególnych krajach, organizacji opieki zastępczej i adopcji w Polsce, a także tego, jakie prawne działania podejmowane są w poszczególnych państwach w kwestii zabezpieczenia dzieci z rodzin biologicznych i przekazania ich do rodziny zastępczej. Podjęto również kwestie działań mających na celu skierowanie dziecka do adopcji w poszczególnych państwach oraz tego, jak przygotować dziecko do powrotu do rodziny biologicznej.

Pracownicy podczas szkolenia mieli możliwość, oprócz poszerzania swojej wiedzy, zwiedzić Żory oraz odwiedzić Muzeum Miejskie w Żorach i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Był to czas pełen pracy oraz aktywności. Pracownicy instytucji podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, która będzie niezbędna do codziennej pracy w ich zawodzie. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Akademia świadomego rodzica – Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany!” nr 2020-1-PL01-KA204-082283.

Zobacz więcej aktualności