Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

W międzynarodowym gronie dyskutowali na temat pieczy zastępczej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach bierze udział w projekcie Erasmus+ pt. „Akademia świadomego rodzica - Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany!”. Jego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności wychowawczych rodziców zastępczych, a także rozwój kompetencji pracowników MOPS, wspierających tych rodziców. 30 kwietnia odbyła się kolejna konferencja w ramach tego projektu.

Grafika promująca projekt „Akademia Świadomego Rodzica – rodzica na zastępstwo pilnie poszukiwany”

W ramach realizacji projektu Katarzyna Kosztyła-Hus - zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz Katarzyna Kaniepień - kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach, filia w Rybniku wzięły udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Bezpieczeństwa Społecznego na Litwie pt. „Užsienio šalių vaikų globos sistemos ir patirtys”, co oznacza „Systemy opieki nad dziećmi i różne doświadczenia państw zagranicznych”. Konferencja odbyła się w formule online.

Katarzyna Kosztyła-Hus i Katarzyna Kaniepień w swoich wystąpieniach opowiedziały o organizacji pieczy zastępczej oraz adopcji w Polsce. Poruszyły też temat związany z zapewnieniem opieki dzieciom ukraińskim przybywającym do Polski bez opiekunów prawnych, w związku z konfliktem zbrojnym.

Wystąpienia na temat pieczy zastępczej i adopcji zaprezentowali także specjaliści z Litwy i Wielkiej Brytanii oraz po raz pierwszy dodatkowo specjaliści z Francji i Stanów Zjednoczonych. W konferencji online udział wzięło ponad 500 widzów. Udział Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach w międzynarodowej konferencji był możliwy dzięki realizacji projektu w ramach Programu Erasmus + pt. „Akademia Świadomego Rodzica – rodzica na zastępstwo pilnie poszukiwany” .

Zobacz więcej aktualności