Punkt szczepień przeciw Covid-19 wraca do szpitala

Osoby chcące zaszczepić się przeciwko Covid-19 mogą to zrobić w miejskim punkcie szczepień – od 13 maja ponownie działa on w siedzibie Szpitala Miejskiego w Żorach.

Zbliżenie na ręcę lekarza robiącego zastrzyk pacjentowi.

Od 13 maja szczepienia wykonywane są w następujących lokalizacjach:
- Przychodnia Miejska Żory (ul. Dąbrowskiego)piątki w godz. 15:00 – 18:00,
- Przychodnia Miejska w Roju(os. Gwarków 22a)wtorki, w godz. 12:00 – 14:00.

Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 570 186 470. Możliwa jest też rejestracja przez formularz online.

Przypominamy, że osoby z niepełnosprawnością lub mające problem z przemieszczaniem się mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do żorskich punktów szczepień.
Z bezpłatnego dowozu, organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Żorach mogą skorzystać:
- osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie w stopniu znacznym o kodzie R (schorzenia dotyczące narządu ruchu) lub N (schorzenia neurologiczne) wydane przez Powiatowy / Wojewódzki Zespół Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji, wydane przez ZUS (tj. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów) a także orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
- osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie  trudności w samodzielnym dotarciu  do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

By skorzystać z transportu wystarczy zadzwonić pod gminną infolinię, dostępną pod nr 532 399 055 i czynną od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Uwaga! Infolinia przeznaczona jest tylko do celów związanych z organizacją transportu do punktów szczepień osób, które dokonały już rejestracji i mają wyznaczone miejsce oraz termin szczepienia.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie.