Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Ikona UE Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Przedszkolaki poznają zasady segregacji odpadów

Każdy człowiek powinien wiedzieć, że należy dbać o środowisko naturalne.

Dobre nawyki, które wypracujemy w dzieciństwie, będą pomocne w przyszłości. Ma to szczególne znaczenie w kwestii segregowania odpadów.

By szerzyć wiedzę o zasadach prawidłowej segregacji odpadów pracownicy Zespołu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Żory w ramach akcji edukacyjnej odwiedzili najmłodszych mieszkańców miasta w Przedszkolu nr 5, Przedszkolu nr 16, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 oraz Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 7.

Urzędnicy przeprowadzili tam zajęcia edukacyjne, które miały na celu sprawdzenie oraz poszerzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu segregacji odpadów, dbania o środowisko naturalne oraz proekologicznych zachowań.

Zauważyliśmy, że temat segregacji odpadów cieszył się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Dzieci zadawały liczne pytania i wykazywały chęć segregacji odpadów. Do edukacji najmłodszych z pewnością powrócimy po wakacjach, aby promować proekologiczne zachowania oraz dbanie o środowisko naturalne

– mówi Zuzanna Lazar, pełniąca obowiązki kierownika Zespołu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Zobacz więcej aktualności