Opłata za wywóz odpadów bez zmian

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2024 roku nie zmieniła się i nadal wynosi 25,00 zł za osobę za jeden miesiąc.

Śmieciarka odbiera odpady z pojemnika, przed nią pracownik ubrany w pomarańczowy strój roboczy. Stock images by Depositphotos.

Uwaga! Jeśli prowadzisz na nieruchomości działalność gospodarczą, to jest to nieruchomość mieszana, a z części nieruchomości niezamieszkałej konieczna jest również selektywna zbiórka odpadów: papieru, szkła, tworzyw sztucznych, metali, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, bioodpadów oraz odpadów zmieszanych. Musi być też zapewniony odbiór ww. frakcji odpadów.

Stawka opłaty z części nieruchomości mieszanej w 1 kwartale 2024 r. wynosi:
- pojemnik 110/120l – 22,00 zł
- pojemnik 240l – 44,00 zł
- pojemnik 1100l – 220,00 zł
- worek 80l – 16,00 zł
- worek 100l – 20,00 zł

Terminy płatności w 2024 roku: do 10 marca – I kwartał, do 10 czerwca –  II kwartał, do 10 września – III kwartał, do 10 grudnia – IV kwartał.”

Jeśli nie jesteś pewien czy masz właściwą umowę lub deklarację skontaktuj się z Wydziałem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Żory pod numerem telefonu 32 43 48 140.