Niecodzienny sposób SP nr 8 na świętowanie Dnia Dziecka

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza w Żorach świętowała Dzień Dziecka w nietypowy sposób. Na terenie szkoły pojawili się m.in ratownicy medyczni.

Uczniowie SP8 zgromadzeni w Dniu Dziecka podczas pokazu ratownictwa medycznego.

Uczniowie wraz z Wychowawcami na boisku szkolnym odwiedzali stanowiska, które przybliżały im różne dziedziny pierwszej pomocy np. urazy, oparzenia, użądlenia, omdlenia i resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Centralną część stanowił pokaz akcji ratunkowej z przyjazdem karetki na sygnale. Rolę poszkodowanych odegrały uczennice klasy ósmej.

Dzień Dziecka to czas radości, zabawy i pysznych przekąsek! Dlatego przygotowano również specjalne poczęstunki - popcorn, lemoniadę i lody.