Młodzi wynalazcy zaprezentują się w Żorach! Przed nami finał konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej”

Najlepsi młodzi elektronicy z całej Polski po raz kolejny przyjadą do Żor, by zaprezentować swoje prace podczas uroczystego finału konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Finałowa gala odbędzie się w kinie „Na Starówce”, a dla jej uczestników wystąpi zespół „Chwila Nieuwagi”.

Na plakacie: informacje dotyczące finału konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej” zawarte w tekście

Miasto Żory już po raz czwarty zostało partnerem ogólnopolskiego konkursu, który ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki. Organizatorem konkursu jest Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI, a także Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., ARP S., GovTech Polska oraz żorską Fundacją TEANO

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w szczególności liceów o profilach matematyczno-fizycznych i politechnicznych oraz techników elektronicznych, mechatronicznych, informatycznych, automatycznych i pokrewnych. Jego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych projektów prezentujących praktyczne zastosowania szeroko pojętej elektroniki, takich jak: układy elektroniczne, systemy mechatroniczne, aplikacje sterowników programowalnych PLC takich jak SIMATIC S7, LOGO! oraz innych, aplikacje na mikrokontrolerach, aplikacje na smartfony i tablety, programy komputerowe itp.

Spośród autorów przesłanych projektów wyłonione zostało grono finalistów, których projekty zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu. Spośród finalistów wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają m.in. roczne stypendium, ufundowane przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, pod warunkiem, że podejmą studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrodzone zostaną również szkoły, z których wywodzą się laureaci.

Finał konkursu, odbędzie się w piątek, 25 marca o godz. 17:00 w kinie „Na Starówce” w Żorach. Połączony będzie z koncertem zespołu „Chwila Nieuwagi”. Wstęp wolny.