Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Ikona UE Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Miliony złotych na odnawialne źródła energii!

Ponad 1200 gospodarstw domowych z naszego regionu będzie mogło samodzielnie wytwarzać energię na własne potrzeby z odnawialnych źródeł energii, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

W formie grantów dla 166 właścicieli nieruchomości z terenu Żor trafi ponad 2,5 mln złotych.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, uzyskał dofinansowanie dla projektu „Łączymy z energią – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.  Projekt, w którym wraz z naszym miastem aplikowało jeszcze 9 gmin, uzyskał najwięcej punktów w konkursie w ramach poddziałania 4.1.3 RPO WSL „Odnawialne źródła energii”. Wartość przyznanych grantów dla naszego subregionu to ponad 20,5 mln zł, z czego dla Gminy Miejskiej Żory ponad 2,5 mln zł

Uzyskane wsparcie trafi bezpośrednio do 166  właścicieli nieruchomości z naszego miasta, którzy do 30 kwietnia 2018 r. wzięli udział w naborze projektu .

Przypominamy wszystkim beneficjentom, że montaż instalacji OZE jest możliwy dopiero po podpisaniu umowy grantowej z Biurem Subregionu Zachodniego.  W najbliższym czasie planowane jest przez Związek Subregionu Zachodniego spotkanie  z mieszkańcami biorącymi udział w projekcie, w celu omówienia zasad podpisywania umów grantowych, wyboru wykonawców i montażu instalacji.

Masz szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków? Zgłoś je do urzędu miasta

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nakłada na gminy obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, w które wyposażone są nieruchomości na ich terenie. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców z prośbą o zgłoszenie posiadania szambu lub oczyszczalni.

Prosimy mieszkańców Żor o wypełnienie  druku  zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków, a następnie dostarczenie go do Urzędu Miasta Żory, Aleja Wojska Polskiego 25. W przypadku nie złożenia wskazanego zgłoszenia Prezydent Miasta Żory będzie zobowiązany do przeprowadzenia kontroli nieruchomości w celu weryfikacji powyższych danych. Druk zgłoszenia znajduje się poniżej.

Pobierz druk zgłoszenia

Zobacz więcej aktualności