Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach wzbogacił się o nowe pomieszczenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach wzbogacił się o pomieszczenie, które zostało zaadaptowane na pokój spotkań dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej ze swoimi rodzicami biologicznymi. Pomieszczenie znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach ul. Ks. Przemysława 2.

Remont pomieszczenia oraz jego adaptację przeprowadzono w ramach realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach projektu „Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”.

Pokój został wyposażony we wszystkie niezbędne przedmioty a także zabawki, ponadto został dostosowany do potrzeb najmniejszych wychowanków, którzy przebywają w rodzinach zastępczych. Można w nim znaleźć między innymi przewijak dla niemowląt,  dywan do zabaw, gry planszowe, klocki, puzzle, książki oraz zabawki interaktywne.

Z końcem sierpnia 2023r. zakończono działania w ramach projektu Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz wybrane zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze działające na terenie miasta poprzez wizyty studyjne w Portugalii i na Litwie wzbogaciły swoją wiedzę merytoryczną. W ramach projektu przeprowadzono wiele inicjatyw z obszaru pieczy zastępczej w tym szkolenia stacjonarne dla rodzin zastępczych i kadry Ośrodka, utworzono help-desk dla osób stanowiących już rodziny zastępcze oraz rozważających podjęcia się funkcji rodzica zastępczego oraz nagrano webinary związane z tematyką pieczy zastępczej.

Zobacz więcej aktualności