Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach wzbogacił się o nowe pomieszczenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach wzbogacił się o pomieszczenie, które zostało zaadaptowane na pokój spotkań dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej ze swoimi rodzicami biologicznymi. Pomieszczenie znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach ul. Ks. Przemysława 2.

Remont pomieszczenia oraz jego adaptację przeprowadzono w ramach realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach projektu „Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”.

Pokój został wyposażony we wszystkie niezbędne przedmioty a także zabawki, ponadto został dostosowany do potrzeb najmniejszych wychowanków, którzy przebywają w rodzinach zastępczych. Można w nim znaleźć między innymi przewijak dla niemowląt,  dywan do zabaw, gry planszowe, klocki, puzzle, książki oraz zabawki interaktywne.

Z końcem sierpnia 2023r. zakończono działania w ramach projektu Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz wybrane zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze działające na terenie miasta poprzez wizyty studyjne w Portugalii i na Litwie wzbogaciły swoją wiedzę merytoryczną. W ramach projektu przeprowadzono wiele inicjatyw z obszaru pieczy zastępczej w tym szkolenia stacjonarne dla rodzin zastępczych i kadry Ośrodka, utworzono help-desk dla osób stanowiących już rodziny zastępcze oraz rozważających podjęcia się funkcji rodzica zastępczego oraz nagrano webinary związane z tematyką pieczy zastępczej.