Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ogromny wpływ mają lasy na jakość powietrza, którym oddychamy, oraz na klimat i nasze codzienne życie. Poznały procesy zachodzące w przyrodzie od produkcji tlenu, przez zatrzymywanie zanieczyszczeń, aż po rolę lasów jako naturalnego domu dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zrozumieć, jak ważna jest odpowiedzialność za środowisko i jak poprzez codzienne wybory mogą przyczyniać się do jego ochrony.
Warsztaty przeprowadziła Pani Elżbieta Wójtowicz - Kierownik Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach - Nadleśnictwo Kobiór, której serdecznie dziękujemy za inspirujące i pełne pasji spotkanie.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”.