Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Jesteśmy Liderem Rozwoju Regionalnego! Prestiżowa nagroda dla Żor

Miasto Żory otrzymało zaszczytny tytuł „Lidera Rozwoju Regionalnego 2023”! Prezydent Waldemar Socha odebrał tę prestiżową nagrodę podczas jubileuszowego X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Prezydent Waldemar Socha ze statuetką Lider Rozwoju Regionalnego 2023.

Rada Kongresowa przeanalizowała rekomendacje ponad 850 nominowanych podmiotów i zdecydowała o nagrodzeniu 30 z nich tytułem „Lidera Rozwoju Regionalnego 2023”. W tym gronie znalazły się Żory! „Lider Rozwoju Regionalnego”  to ogólnopolska nagroda gospodarcza, której laureatami zostają firmy i miasta działające dla dobra lokalnej społeczności – skutecznie pozyskujące fundusze unijne na inwestycje, realizujące je sprawnie i szybko, a przy tym nie zapominające o wielu innych potrzebach mieszkańców. Tytuł trafia do miejsc, gdzie widać pozytywne zmiany w otoczeniu dzięki realizacji wielu kluczowych projektów. Program prowadzi Polska Agencja Przedsiębiorczości i „Biznes Plus” w Gazecie Wyborczej.

Miasto Żory zostało docenione za znaczący wkład w rozwój lokalnej społeczności, infrastruktury oraz gospodarki.  

- Miasto Żory odznacza się strategią zrównoważonego rozwoju, która uwzględnia zarówno aspekty ekonomiczne, jak i społeczne oraz środowiskowe. Drogi, mosty, obiekty sportowe i rekreacyjne. Te projekty poprawiają jakość życia mieszkańców oraz sprzyjają rozwojowi turystyki i aktywności sportowej w Żorach – podkreślili podczas wręczenia nagród organizatorzy.

Nagrody wręczono podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się 13- 14 listopada 2023 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała w 2013 roku i na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. W ramach wydarzenia odbywa się blisko 30 paneli dyskusyjnych, które swoją tematyką obejmują najistotniejsze tematy z punktu widzenia polskiej gospodarki. Konferencja organizowana była przy współpracy z Województwem Małopolskim, Krakowskim Holdingiem Komunalnym, Komisją Europejską oraz Związkiem Miast Polskich.

 

 

Zobacz więcej aktualności