Podczas pobytu dwie drużyny Handballmani Akademii MTS Żory rozegrały łącznie sześć spotkań z zespołami Mezőkövesdi KC, ŠK Zemplín Trebišov, PC Trade Szeged Handball oraz Eger. Rozegrane na wysokim poziomie mecze były dla zawodniczek cenną okazją do zdobywania nowych doświadczeń, poznawania różnych stylów gry oraz rozwijania umiejętności sportowych i społecznych.
Wyjazd miał również wymiar integracyjny i edukacyjny. Uczestniczki poznały partnerskie miasto Mezőkövesd. Projekt pn. „Wzmocnienie poczucia wspólnoty europejskiej i nawiązanie trwałych relacji między młodzieżą z Żor i Mezőkövesd” został zrealizowany w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Żory. Przedsięwzięcie przyczyniło się do budowania międzynarodowych relacji, promowania idei współpracy europejskiej oraz stworzyło podstawy do dalszych kontaktów pomiędzy młodzieżą z obu miast.