Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Już jutro rusza Festiwal Górnej Odry na Śmieszku! Przed nami koncerty i dyskoteka na plaży

Dyskoteka na plaży, przejażdżki wodnym bananem, wyścigi smoczych łodzi, spektakl na wodzie oraz koncerty w wakacyjnym klimacie - to tylko kilka z atrakcji, które będą czekały na uczestników drugiej edycji Festiwalu Górnej Odry w Żorach! Na dwa dni kąpielisko „Śmieszek” zmieni się w strefę doskonałej zabawy w hawajskim stylu.

Grafika z napisem Festiwal Górnej Odry, 24-26 czerwca 2022, logo Krainy Górnej Ogry oraz hasłem Ahoj Załogo!

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Górnej Odry, także w tym roku ta impreza zagości z Krainie Górnej Odry – w tym w Żorach. W piątek, 24 czerwca o godz. 17:00 na kąpielisku „Śmieszek” odbędzie się oficjalne rozpoczęcie tegorocznego Festiwalu.

Tuż po nim rozpocznie się spektakl teatralny na wodzie pt. „Piraci z Karaibów - Klątwa Żorskiej Perły”, a następnie warsztaty wyplatania Tradycyjnych Świętojańskich Wianków Hawajskich. O godz. 18:00 przed żorską publicznością wystąpi zespół AF Music, a godzinę później scenę przejmą współorganizatorzy Festiwalu – zespół MuzyKajaka! Gwiazdą wieczoru będzie grupa Akurat, która zagra o godz. 21:00. Będzie też tradycyjne Ognisko Sobótkowe oraz puszczanie wianków na wodę i parada kajakami i kanadyjkami z pochodniami na wodzie. Imprezę zakończy dyskoteka na plaży - Wyspiarskie Beach Party, prowadzone przez sound system Dreadsquad, czyli najlepszych DJ-ów, znanych m.in. z festiwalu reggae „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

W sobotę, 25 czerwca na „Śmieszku” na całe rodziny czekała będzie moc sportowo-rekreacyjnych akacji. Impreza wystartuje już o godz. 12:30 i potrwa aż do 19:00. W programie m.in. kajakowe ABC połączone z nauką technik ratowniczych na wodzie, przejażdżki na wodnym bananie za motorówką, przejażdżki żaglówką , Off Road – przejazdy samochodem terenowym, Explozja Kolorów, stanowiska do gier rekreacyjnych oraz sportowe stanowiska pomiarowe, pokaz pierwszej pomocy WOPR Żory, pokaz akcji ratowniczej na wodzie, wodne eksperymenty czyli naukowe warsztaty dla dzieci, Zumba, Hawajska Strefa Relaksu w której o dobrą zabawę zadba DJ, regaty żeglarskie, konkurencje dla dzieci i rodzin, pokazy modeli zdalnie sterowanych na wodzie, magiczne pokazy Fabryki Wiedzy, fitness i joga. Imprezę zakończą II  Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory, które rozpoczną się o godz. 17:30.  

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne oraz ogólnodostępne.

Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu Górnej Odry w innych miejscowościach. Szczegóły na plakatach oraz  Facebooku - Festiwal Górnej Odry 2022.

Informujemy, że uczestnicy biorąc udział w wydarzeniach w ramach Festiwalu Górnej Odry wyrażają zgodę na rejestrowanie i późniejsze rozpowszechnianie ich wizerunku na cele promocji Festiwalu.

Zobacz więcej aktualności