Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Bezpłatne studia MBA dla liderów organizacji pozarządowych!

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Fundacja Rybnicka podpisały umowę dotyczącą realizacji pierwszych w Polsce, niezwykle prestiżowych studiów MBA, dedykowanych liderom organizacji pozarządowych. Studia są bezpłatne dla liderów 16 organizacji z 4 subregionów województwa śląskiego.

Grafik z napisem: studia podyplomowe MBA dla NGO. Obok para uśmiechniętych ludzi sprawdza coś w komputerze.

Grafik z napisem: studia podyplomowe MBA dla NGO. Obok para uśmiechniętych ludzi sprawdza coś w komputerze.

Pilotażowa edycja skierowana jest do 16 liderów NGOsów z czterech subregionów naszego województwa, którzy za zadanie będą mieli wdrożyć pozytywne i oczekiwane przez mieszkańców zmiany w swoi środowisku lokalnym. Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Nowe FIO, stąd studia będą w tej edycji dla 16 osób całkowicie bezpłatne.

– Studia Master of Business Administration (MBA) dla NGO to wyjątkowy program trzysemestralnych studiów podyplomowych dla tzw. liderów zmiany społecznej, przygotowujący absolwenta do pełnienia roli lidera w organizacjach pozarządowych. Celem realizacji programu MBA dla NGO jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy w zakresie zarządzania organizacją pozarządową – wypracowanie umiejętności w zakresie zarządzania strategicznego, rozwinięcie i pogłębienie umiejętności menedżerskich członków zarządów organizacji pozarządowych, rozwijanie umiejętności analitycznych i przywódczych – mówi Arkadiusz Trzebuniak, dyrektor Instytutu Liderów Zmiany Społecznej.

Studia będą miały charakter przede wszystkim praktyczny i prowadzone będą z wykorzystaniem metod angażujących uczestników. Ponad 70% czasu z 306 godzin w programie stanowią formy warsztatowe w ramach, których realizowane są m.in. zadania indywidualne oraz zespołowe, studia przypadków, symulacje, warsztaty, action learning, coaching grupowy, dyskusje panelowe, projekty oraz gry zespołowe i treningi kierownicze.

Warunkiem przyjęcia kandydata na studia będzie m.in. przedstawienie przez niego koncepcji wdrożenia zmiany społecznej w środowisku lokalnym, w którym działa reprezentowana przez niego organizacja pozarządowa, ponieważ kandydaci mają stać się w założeniu „liderami zmiany społecznej” w swoim środowisku lokalnym i wdrażać w tym środowisku nowe, ciekawe przedsięwzięcia.

Efektem studiów będzie więc w tym przypadku nie tylko wyposażenie absolwentów w konkretną wiedzę i umiejętności, ale też rozwiązanie realnych problemów, które kandydaci na studia zidentyfikują w swoich miastach, gminach, dzielnicach czy reprezentowanych organizacjach.

Rekrutacja trwa do połowy lutego 2022 r. Zarejestrować można się TUTAJ.

Szczegóły w załączonym katalogu oraz na stronie MBA dla NGO

 Zobacz więcej aktualności