Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Ikona UE Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Bezpłatna akcja mammograficzna – przypominamy o kwietniowych badaniach

Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach zaprasza mieszkanki Żor i okolic do skorzystania z darmowego badania cyfrowym mammografem. Oferta skierowana jest do pań urodzonych w latach 1952–1981 - właśnie te roczniki objęte zostały programem bezpłatnych badań przesiewowych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Według danych NFZ (stan na 1 marca br.), tylko 31 % mieszkanek naszego miasta wykonało badanie mammograficzne w ramach programu profilaktycznego. Tymczasem do badania przesiewowego w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi kwalifikuje się ponad 10 300 Żorzanek! 

Poniżej zamieszczamy szczegóły na temat kwietniowej akcji mammograficznej. 

Miejsce i termin wykonywania badań: GALERIA WIŚLANKA, ul. Katowicka 10, Żory 

16 i 17 kwietnia 2026 r. w godz.: 8.30-15.30

20 i 21 kwietnia 2026 r. w godz.: 10.00-17.00

USTALENIE TERMINU BADANIA - nr tel.: 32 278 98 96, od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00 (należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu). 

Więcej informacji na stronie https://gliwice.nio.gov.pl/dla-pacjenta/lecznictwo-i-diagnostyka/mammografia-mammobus/ 



Zobacz więcej aktualności