Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Rodziny zastępcze integrowały się w Żorach

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbyło się szkolenie "Akademia świadomego rodzica - Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany". Za jego organizację odpowiadał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W dniach od 23 do 27 stycznia w zajęciach warsztatowych wzięły udział 3 rodziny zastępcze z naszego Miasta, 2 rodziny zastępcze z Wilna (Litwa) oraz 3 kandydatów na rodziców zastępczych z Bragi (Portugalia). Uczestnicy mogli dowiedzieć się o tym jak wygląda organizacja opieki zastępczej w Polsce, budowanie dobrych relacji rodziców zastępczych z dziećmi przyjętymi na wychowanie czy budowanie dobrych relacji w grupie rówieśniczej.

Przybyłe rodziny zastępcze oraz kandydaci oprócz zajęć warsztatowych w Bibliotece, udali się na wizyty studyjne w miejscu zamieszkania rodzin zastępczych oraz do placówki wsparcia dziennego - Świetlicy dla dzieci Horyzont w Żorach. Przeprowadzono również formy stosowane w socjoterapii dotyczące pracy na emocjach oraz integrujące zespół. Uczestnicy poznali czym są emocje pierwotne.

Podczas szkolenia była również możliwość, oprócz poszerzania swojej wiedzy, zapoznać się z Miastem Żory oraz okolicznymi atrakcjami. Mowa chociażby o Muzeum Miejskim w Żorach, Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, Zabytkowym Zespole Pałacowo-Parkowy w Pszczynie czy zabytkowym Miastem Krakowem.

Zobacz więcej aktualności