Chociaż woda pokrywa ponad 70 proc. naszej planety, to zaledwie 2,5 proc. stanowi woda słodka, a tylko 0,6 proc. jej zasobów to wody słodkie, będące źródłem wody pitnej. Dlatego pamiętajmy, aby jej nie marnować. Na co dzień możemy ograniczyć jej zużycie stosując proste rozwiązania.
Co każdy z nas może zrobić, aby oszczędzać wodę w codziennym życiu:
1. Bierzmy krótki prysznic zamiast długich kąpieli,
2. Ograniczajmy zużycie wody podczas gotowania,
3. Zakręcajmy wodę w czasie mycia rąk i zębów,
4. Naczynia zmywajmy w zmywarce zamiast ręcznie,
5. Gromadźmy wodę deszczową i wykorzystujmy do podlewania roślin,
6. Minimalizujmy „ślad wodny” poprzez przemyślane zakupy ubrań i przedmiotów codziennego użytku oraz nie marnujmy żywności.