Było smacznie i kolorowo! Za nami Jarmark Wielkanocny z foodtruckami na żorskim Rynku

Było mnóstwo smacznego jedzenia, pokazy artystyczne i liczne atrakcje dla całych rodzin! Tak wyglądał 3-dniowy Jarmark Wielkanocny, organizowany na żorskim Rynku.

Jarmark Wielkanocny z foodtruckami trwał trzy dni. Począwszy od piątku, 22 marca, aż do niedzieli 24 marca na żorskim Rynku tętniło życie. W naszym mieście pojawiło się ponad 30 różnorodnych wystawców m.in. z rękodziełem oraz najlepsze foodtrucki z różnorodnym jedzeniem. Byli także animatorzy dla dzieci czy strefa dla najmłodszych.

Część planów organizatorów niestety pokrzyżowała pogoda, ale i tak atrakcji nie brakowało. W sobotę można było zupełnie za darmo skorzystać z karuzeli Żorzanki. W niedzielę Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach prowadziła warsztaty pn. „Wielkanocne koszyczki i kubeczki”, skierowane do dzieci od 4 do 12 lat. W pracę chętnie włączali się rodzice lub opiekunowie, aby pomóc w przygotowaniu wielkanocnych ozdób. Podczas warsztatów dzieci tworzyły wielkanocne kubeczki w kształcie zajączka i ręcznie robione koszyczki na jajka. Następnie warsztaty pn. „Tradycja jajkiem się toczy” poprowadziło Muzeum Miejskie w Żorach.  Podczas nich wspólnie z pracownikami Muzeum można było poćwiczyć zdobienie jajek i zapoznać się ze zwyczajami Wielkanocnymi. W tym samym czasie na scenie odbywały się występy artystyczne, a wśród nich: zespoły ludowe MOK Żory: Jagoda i Jagódki, zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Ladies Banditos, występ Mażoretek „Eksplozja”, Zespół Pieśni i Tańca Sari i Taaka Kropa, soliści Studia Wokalnego MAGIC VOICE oraz pokaz Aikido.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.