Zrób bezpłatną mammografię już dziś!

Kobiety w wieku 50-69 lat mogą bezpłatnie wykonać cyfrową mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach od 20 września będzie stał przy żorskim dworcu kolejowym.

Plakat z kobietą trzymającą kwiat i napisem: Przyjdź i upewnij się, że jesteś zdrowa. Poniżej informacje o bezpłatnych badaniach mammograficznych, zawarte także w tekście.

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 50 do 69 lat. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata.

Badania są skierowane do pań urodzonych w latach 1953–1972. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań 20 i 21 września w godzinach 10:00 - 17:00 oraz 22– 23 września w godzinach 8:30 - 15:30 przy ul. Dworcowej 35, obok dworca PKP w Żorach.

Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania – przyjść mogą wszystkie Panie. Nie jest też wymagane zaproszenie ani skierowanie. Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr tel.: 32 278 98 96 w godz.: 7:00 - 15:00.