Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Żorzanka Dominika Pierzchała odkryciem sezonu w siatkarskiej TAURON Lidze!

Ogromny sukces młodej siatkarki z Żor! Podczas uroczystej Gali Polskiej Ligi Siatkówki 2023 Dominika Pierzchała otrzymała nagrodę dla Odkrycia Sezonu 2022/23 Tauron Ligi.

Dominika Pierzchała na tle grafiki z napisem: Odkrycie Sezonu 2022/23 Tauron Ligi. Żródło grafiki: www.plusliga.pl

20-letnia środkowa zespołu BKS Bostik Bielsko-Biała swoją sportową karierę zaczynała w Żorach. Zaczynała od koszykówki, ale od gimnazjum grała już w siatkówkę dla MUKS SARI Żory. Później została zawodniczką MKS SMS Kalisz. Ze wszystkich młodzieżowych turniejów wracała z nagrodami dla najlepszej środkowej. Od kilku lat za swoją doskonałą postawę otrzymuje stypendium sportowe Prezydenta Miasta Żory.

Przed sezonem 2021/2022 Dominika Pierzchała trafiła z SMS PZPS Szczyrk do BKS-u Bostik Bielsko-Białą. Miała być zmienniczką, ale urazu doznała jedna z jej koleżanek i 19-latka dostała szansę i doskonale ją wykorzystała, imponując przede wszystkim grą w bloku.

W zakończonym niedawno sezonie była już jedną z najważniejszych zawodniczek zespołu z Bielska-Białej. Wrażenie zrobiła przede wszystkim jej gra w bloku, którą zdobyła 79 punktów, czyli średnio trzy na mecz. Dobrze prezentowała się także w ataku.

M.in. dzięki dobrej grze żorzanki podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka od początku sezonu były w czołówce tabeli. Ostatecznie w spotkaniach o brąz musiały uznać wyższość Grot Budowlanych Łódź i zakończyły sezon na 4 miejscu.

Kolejnym wielkim sukcesem Dominiki Pierzchały jest otrzymane niedawno powołanie do Reprezentacji Polski seniorek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz więcej aktualności