Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Żory z nowym systemem identyfikacji wizualnej

Nasze miasto niezwykle dynamicznie się rozwija, ciągle zmieniając się i udoskonalając w różnych dziedzinach. Teraz zmiany te dotykają również miejskiej identyfikacji wizualnej! Przedstawiamy zupełnie nowe logo Żor wraz ze sformalizowaną księgą identyfikacji, która zawiera m.in. zasady jego wykorzystywania.

Nowe logo Miasta Żory

Najważniejszym znakiem wyróżniającym miasto jest oczywiście Herb – to on jest oficjalnym symbolem, wykorzystanym w najbardziej uroczystych okolicznościach. Do celów promocyjnych służy natomiast logo Miasta. Nowe miejskie logo składa się z sygnetu oraz części literniczej, która stanowi napis „ŻORY”. W swojej formie logo nawiązuje on do płomienia, nierozerwalnie kojarzącego się z naszym miastem. Opiera się na wykorzystaniu trzech równoległych wstęg, które w swobodny sposób tworzą kształt płomienia. Kolorystyka jest natomiast nowoczesnym nawiązaniem do barw miejskiej flagi. Logo występuje w formie podstawowej oraz w wersji z napisem „Miasto Ognia”.

Posiadanie dwóch wersji logotypu sprawia, że może być on wykorzystywany zarówno w formule bardzo eleganckiej, na przykład na pismach urzędowych, jak i bardziej dynamicznej – podczas promocji imprez sportowych czy Święta Ogniowego, gdzie hasło „Miasto Ognia” pasuje wręcz idealnie

– mówi Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu.

Jednocześnie pragnę uspokoić – nie będziemy natychmiast usuwali poprzedniego logotypu ze wszystkich przestrzeni, by nie generować niepotrzebnych kosztów i problemów. Przejście na nową identyfikację będzie płynne

– dodaje kierownik BPKS.

Oprócz samego logotypu i zasad jego wykorzystywania miejska księga znaku zawiera też wzory materiałów reklamowych miasta, gadżetów promocyjnych czy identyfikacji dla mediów społecznościowych.

Na tym jednak nie koniec zmian! Już niedługo nowe logo będzie dumnie prezentowane na zupełnie nowej stronie internetowej Miasta Żory. – Niebawem zaprezentujemy nową stronę, trwa dopieszczanie ostatnich szczegółów. Strona będzie bardziej przejrzysta, da nam wiele nowych możliwości prezentacji treści, a przede wszystkim będzie w pełni dostosowana do przepisów związanych z dostępnością dla osób ze szczególnymi potrzebami

– podkreśla Adrian Lubszczyk.

Pobierz księgę znaku

Pobierz nowe logo Miasta Żory:

Wszystkie wersje w różnych formatach plików można uzyskać pisząc maila na adres: bpks@um.zory.pl

Zobacz więcej aktualności