Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Żorski pisarz Maciej Jakubowiak opowie o swojej nowej książce

Z okazji 752. urodzin Miasta Żory, Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna zaprasza na spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem wokół książki pt. „Hanka. Opowieść o awansie”.

Plakat zapowiadający spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem z wizerunkiem eseisty i informacjami zawartymi w tekście.

Maciej Jakubowiak to pochodzący z Żor eseista, redaktor magazynu „Dwutygodnik” i autor książek.  Jego teksty można też znaleźć w „Tygodniku Powszechnym”, „Książkach”, „Polityce”, „Znaku” i „Piśmie”. Laureat Nagrody im. Adama Włodka, nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca, stypendium twórczego Miasta Krakowa i nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, nominowany do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka i Odkryć Empiku. Za esej „Koniec z akademią” był nominowany do nagrody Grand Press. Uczestnik Wirtualnej Rezydencji Literackiej w Melbourne i Wyszehradzkiej Rezydencji Literackiej w Bratysławie. Od 2021 roku juror Nagrody Literackiej.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 lutego o godz. 18:00 w żorskiej Bibliotece. Poprowadzi je Elżbieta Goraus. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy w Informacji-Recepcji: osobiście, telefonicznie pod nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20 lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki.

Zobacz więcej aktualności