Zagłosuj na żorską bibliotekę w plebiscycie „Inwestycja z perspektywą”

Ruszyło głosowanie w organizowanym przez Polską Agencję Prasową konkursie „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Zachęcamy do głosowania na nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach!

Fot. Wojciech Bęczarski uwiecznieni.pl; na zdjęciu wnętrza nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach

Celem konkursu jest promocja samorządowych inwestycji, realizowanych z wykorzystaniem środków unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw. Na stronie www.europapnews.pap.pl uruchomiony został mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób mogą zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Żorską bibliotekę można znaleźć zaznaczając województwo śląskie na mapie – po prawej stronie pojawi się wtedy lista projektów - lub używając wyszukiwarki, która znajduje się nad mapą. Głosowanie potrwa do końca roku, aby oddać głos kliknij tutaj.

Budynek zgłoszony do konkursu, w którym obecnie mieści się żorska biblioteka, zachwyca funkcjonalnością i innowacyjnymi rozwiązaniami. Dawny budynek młyna elektrycznego stał się nowoczesną siedzibą biblioteki z doskonale wyposażoną czytelnią prasy, wypożyczalnią dla dzieci, młodzieży i dorosłych, świetnie zaopatrzonym działem multimediów, pracownią dla twórców, a także wielofunkcyjną salą konferencyjną czy studiem nagraniowym.

Nowa siedziba biblioteki powstała w ramach projektu „Kolej przedsiębiorczości – rewitalizacja obiektów i przestrzeni dworca PKP i dawnego Młyna Elektrycznego w Żorach – etap II Spółdzielnia Kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.