Wystartowała rejestracja na darmowe zajęcia z programowania

Czym jest sztuczna inteligencja? Co można dzięki niej stworzyć? Jak stać się mistrzem technologii? Aby poznać odpowiedzi na te oraz inne nurtujące pytania związane ze światem nowoczesnych technologii, wystarczy zapisać się na bezpłatne webinary. Pierwsze zajęcia startują już 29 listopada!

Grafika przedstawia informacje zawarte w tekście

Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie, dzięki formule online, dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział w nim jest całkowicie darmowy. Projekt ,,Szkoła z Gigantami” składa się z cyklu webinarów prowadzonych na kanale YouTube, skierowanych do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki programowania sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Dowiedzą się również w jaki sposób uczyć i testować sztuczną inteligencję, a podczas zajęć finałowych zdobędą wiedzę m.in. o tym, jak zaprogramować komputer do rozpoznawania gestów i ruchu. Część matematyczna natomiast adresowana jest do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu 8-klasisty.

Akcja organizowana jest przez szkołę Giganci Programowania i trwać będzie w terminie od 29 listopada do 10 grudnia br. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, NASK, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w których gronie znajduje się Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.szkolazgigantami.pl. Wszystkie bieżące informacje dotyczące wydarzenia można śledzić na profilu Gigantów na Facebooku Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami.