Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Weź udział w Wyścigach Smoczych Łodzi! Zapisy załóg do 22 czerwca

Ahoj załogo! Przed nami druga edycja Festiwalu Górnej Odry, który odbędzie się w naszym regionie 24-26 czerwca. Również po raz drugi w Żorach odbędą się Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory. Zachęcamy do spróbowania swoich sił w tej niezwykłej rywalizacji!

Zielona łódź z głową smoka, a w niej załoga wioślarzy w niebieskich kapokach - zdjęcie z Festiwalu Górnej Odry 2021.

Zielona łódź z głową smoka, a w niej załoga wioślarzy w niebieskich kapokach - zdjęcie z Festiwalu Górnej Odry 2021.

Już w sobotę, 25 czerwca na kąpielisku „Śmieszek” odbędą się II Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory, które będą ostatnim akcentem tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Żorach. Wyścigi rozpoczną się o godz. 17:30 a startujące w nich załogi powinny być na miejscu co najmniej pół godziny wcześniej.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zespołu złożone np. z: pracowników jednego zakładu pracy; przedstawicieli jednego zawodu (np. nauczycieli, kominiarzy czy taksówkarzy); członków jednej rodziny; przedstawicieli jednej dzielnicy, czy po prostu grupy znajomych. Każda załoga składa się z 10 wioślarzy (w tym minimum 2 kobiet) orazbębniarza wystukującego rytm – ta osoba nie wiosłuje. Sternikami łodzi będą natomiast zawodowi wioślarze, przedstawicieli organizatorów, którzy zadbają o bezpieczną zabawę.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń kompletnych załóg (11 osób), zawierających:
- nazwę załogi (np. nazwa firmy),
- imiona i nazwiska zawodników,
na adres mailowy wpks@um.zory.pl.

Zgłoszenie przyjmowane są do 22 czerwca. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 194 w godzinach pracy Urzędu Miasta Żory.

Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu Górnej Odry - szczegóły na plakatach oraz  Facebooku - Festiwal Górnej Odry 2022.

Zobacz więcej aktualności