Dzień energooszczędności odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia br. o godz. 14:00 w Parku Cegielnia w Żorach. Jest to impreza skierowana do mieszkańców Żor, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół. Celem tego ekologicznego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej w mieście, a także konieczności ograniczenia emisji CO2, zwiększenia udziału i wykorzystania energii wytwarzanej w OZE oraz podejmowania działań na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Przypomnijmy, że Miasto Żory zawarło z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę i pozyskało dofinansowanie ww. projektu na kwotę 3 186 400,91 zł, w tym z Mechanizmu Finansowego EOG: 2 708 440,77 zł oraz z budżetu państwa w kwocie 477 960,14 zł.