Weź udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych

Przy Galerii Wiślanka przez trzy dni będzie stał specjalistyczny mammobus. Kobiety w wieku 45-74 lat będą w nim mogły bezpłatnie wykonać cyfrową mammografię. Warto zadbać o swoje zdrowie i wziąć udział w badaniu!

Na plakacie promującym bezpłatną mammografię w Żorach: informacje zawarte w tekście, logotypy NIO Gliwice, Miasta Żory oraz kobieta trzymająca kwiat.

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 45 do 74. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji kobiet 17 i 18 lipca w godz.: 10:00 - 17:00 oraz 19 lipca w godz.: 8:30 - 15:30 przy Galerii Wiślanka w Żorach.

By wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem 32 278 98 96 w godzinach 7:00 - 15:00. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii - jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice.