Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

W Żorach odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy

Przemiany energetyczne we współczesnym świecie oraz wyzwania, przed którymi staje branża spawalnicza będą tematem przewodnim I Międzynarodowego Kongresu Energetyczno-Spawalniczego, który 16-17 lutego br. odbędzie się w Żorach. Organizatorami wydarzenia są firmy Stalremont Sp. z o.o. i Spark Welding oraz Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy Sp. z o.o. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

- Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy z pewnością stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branżowym. Ten prestiżowy kongres zebrał wspaniałą grupę ekspertów, inżynierów, naukowców oraz przedsiębiorców z całej Polski, a także innych państw Europy środkowo-wschodniej i nie tylko, którzy wspólnie będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki i spawalnictwa – mówi pomysłodawca kongresu Norbert Różycki - Prezes Zarządu Stalremont Sp. z o.o.

Organizatorzy zapowiadają szeroki zakres tematyczny, skupiając się na wyzwaniach podczas budowy nowych obiektów i modernizacji starych obiektów energetycznych, ale także na najnowszych technologiach, nowoczesnych i innowacyjnych metodach spawania, sposobach pozyskiwania dotacji unijnych, aktualnych programach unijnych oraz wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną. Ponadto kongres będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przewidują obecność ponad 200 przedstawicieli różnych firm i instytucji z całej Polski i innych państw związanych z branżą energetyczną i spawalniczą. Ten wyjątkowy event prowadzony przez czołowych ekspertów w branży nie tylko podkreśli znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie energetyki i spawalnictwa, ale także zainspiruje uczestników do dalszego rozwoju i innowacji w tych dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki.

Kongres MKES odbędzie się 16-17 lutego w sali bankietowej Arkadia w Żorach. Więcej informacji na stronie internetowej mkes.pl.

HARMONOGRAM MKES 2024

Dzień 1 (16.02)

Uroczyste otwarcie

I Panel tematyczny – Spawalnictwo i jego rozwój

II Panel tematyczny – Transformacja energetyczna z wykorzystaniem środków zewnętrznych

III Panel tematyczny – Budowa i obsługa elektrowni konwencjonalnych i niekonwencjonalnych oraz obiektów przesyłowych dla surowców/paliw energetycznych

IV Panel tematyczny – Perspektywa rozwoju technologii wodorowych i jądrowych w Polsce

Dzień 2 (17.02)

V Panel tematyczny – Księgowość w projektach energetycznych i szkolenia branżowe na rzecz sprawiedliwej transformacji

VI Panel tematyczny – Narzędzia wspomagające transformację energetyczną

Podsumowanie Kongresu

Zobacz więcej aktualności