„Uzależnieni są uziemieni” – znamy laureatów konkursu na hasło promujące życie bez uzależnień

Rozstrzygnięto konkurs na hasło profilaktyczne, promujące zdrowy styl życia bez uzależnień, ogłoszony przez Urząd Miasta Żory i Komendę Miejską Policji w Żorach.

Zdjęcie ilustracyjny – papierosy, alkohol i narkotyki niszczące mózg. Stock images by Depositphotos

Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 żorskich szkół podstawowych oraz uczniów żorskich szkół ponadpodstawowych, a do wygrania były karty podarunkowe do sklepu sportowego Decathlon o wartości nawet 500 zł! Znamy już jego zwycięzców.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza zdaniem konkursowego jury okazała się Wiktoria Solich ze Szkoły Podstawowej nr 11 – autorka hasła „Uzależnieni są uziemieni”. Drugie miejsce zajął Kacper Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 3, który zaproponował hasło „Przyszłość planujesz - nie odlatujesz”. Natomiast trzecia nagroda trafi w ręce Jakuba Krysty ze Szkoły Podstawowej nr 3, który wymyślił hasło „Idę prostą drogą, mówię STOP nałogom”.

Laureatką pierwszej nagrody w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych została Karina Wyleżoł z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta, autorka hasła „Nałogi? Stan srogi!”.

Drugie miejsce zajęła Anna Foks z Technikum nr 3, która zgłosiła hasło „Nieograniczony zwycięzca to ja!”. Trzecie miejsce zajęła natomiast Hanna Gruszka z Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika za hasło „Jedyne co bierz to radość z życia i uzależniaj innych pozytywna energią”.