Trwają konsultacje projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory”

Przypominamy, że trwa wyłożenie do publicznego wglądu projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory”. Jest to forma konsultacji społecznych z mieszkańcami, podczas których mogą oni wyrazić swoje zdanie na temat proponowanych zmian.

Mapa z zaznaczaniem przeznaczenia terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Przedmiotem trwających konsultacji jest projekt „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Mieszkańcy Żor mogą zapoznać się z tym projektem od 22 stycznia do 13 lutego 2024 r. w Urzędzie Miasta Żory, przy Alei Wojska Polskiego 25, pok. nr 3 na parterze, w godzinach 9:00 – 14:30,  w dniach pracy Urzędu Miasta, a także przez Internet na interaktywnej mapie.

Uwagi do propozycji zawartych w projekcie „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” można składać do 6 marca 2024 r. na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej z podpisem kwalifikowanym, do Prezydenta Miasta Żory, adresując  je na Wydział Urbanistyki i Architektury, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz  oznaczenie nieruchomości, tj. numer działki, której dotyczy.

Wszystkie potrzebne dokumenty, w tym formularz do składania uwag można znaleźć na bip.zory.pl.