Spotkanie autorskie z sędzią siatkarskim Wojciechem Maroszkiem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna będzie można posłuchać o karierze żorzanina Wojciecha Maroszka, międzynarodowego sędziego siatkarskiego, który mecze Plus Ligi sędziuje od roku 2002, a od 2004 jest sędzią międzynarodowym najwyższego szczebla.

Grafika z wizerunkiem Wojciecha Maroszka promująća spotkanie. Na grafice informacje zawarte w tekście.

Wojciech Maroszek miał okazję sędziować mecze podczas kilku mistrzostw świata i Europy oraz finały Siatkarskiej Ligi Narodów. Był arbitrem podczas turnieju olimpijskiego Tokio 2020. Swoje przemyślenia postanowił zamieścić w książce „Moje Tokio 2020”, która swoją premierę miała we wrześniu tego roku. Z książki można dowiedzieć się, jak wyglądały na żywo ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk i przeczytać o wydarzeniach w tle turnieju siatkarskiego. Autor przytacza wiele wspomnień i szczerze wspomina swoje potknięcia czy upadki. Opisuje, jak wygląda życie sędziego ligowego, opowiada o warunkach życia i pracy

Spotkanie z Wojciechem Maroszkiem odbędzie się we wtorek, 12 października o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Poprowadzi je Bronisław Jacek Pruchnicki. Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl, tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.