Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2022

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta, by uchwalić budżet miasta na 2023 rok. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek, 22 grudnia w sali narad Urzędu Miasta Żory przy ul. Rynek 9. Początek o godz. 13:00.

Zdjęcie z sesji Rady Miasta Żory - przy okrągłym stole siedzi 23 radnych Rady Miasta Żory.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Uchwalenie porządku obrad.

4. Przyjęcie Protokołu Nr XLIX/2022 z sesji Rady Miasta.

5. Informacja Prezydenta Miasta dotycząca przeglądu obszaru i granic aglomeracji Żory.

6. Rozpatrzenie spraw:

6.1. Zmian w budżecie miasta Żory na 2022 rok.

6.2. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2022 – 2045.

6.3. Uchwały budżetowej miasta Żory na 2023 rok.

a) przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,

b) przedstawienie opinii Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,

c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach,

d) dyskusja nad projektem i wniesionymi poprawkami do projektu oraz poddanie ich pod głosowanie,

e) głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

6.4. Wieloletniej prognozy finansowej miasta Żory na lata 2023 – 2045.

6.5. Zmiany uchwały Nr 271/XXVI/08 Rady Miasta Żory z 25.09.2008r. w sprawie określenia zasad otrzymywania i wysokości diety dla Przewodniczących Zarządów Dzielnic. 6.6. Zasad udzielania dotacji celowej z budżetu miasta Żory na inwestycje związane z ochroną środowiska oraz trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania.

6.7. Uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Żory.

6.8. Przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki próchnicy dla dzieci Miasta Żory „ na lata 2023 – 2025.

6.9. Przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciwko meningokokom dla dzieci z terenu miasta Żory” na lata 2023-2025.

6.10. Przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych u osób powyżej 65 roku życia, zamieszkałych w Żorach” na lata 2023 – 2027.

6.11. Przyjęcia programu polityki zdrowotnej w zakresie wspierania i propagowania karmienia piersią pn. „Mamy w Żorach karmią piersią” na lata 2023-2028.

7. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności za okres między sesjami wraz ze sprawozdaniem z realizacji zadań inwestycyjnych.

8. Interpelacje, zapytania do Prezydenta Miasta oraz odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

9. Sprawy różne, wolne wnioski.

10. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący

Przypomnijmy, że sesje Rady Miasta można oglądać na żywo na stronie internetowej.

Z projektami uchwał można zapoznać się w Biuletnie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Żory.