Organizatorami akcji był Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory, we współpracy ze szkołami. Środki na nasadzenia drzew i krzewów pochodziły z budżetu Miasta Żory.
Razem z Centrum ogrodniczym Limba oraz dziećmi i młodzieżą z przedszkoli i szkół podstawowych w Żorach posadziliśmy m.in. śliwy wiśniowe, lipy drobnolistne, kaliny, wierzbę i klona zwyczajnego oraz różne gatunki krzewów, by uczcić Światowy Dzień Drzewa. Dziękujemy wszystkim za współprace, która zakorzeniła się między nami wraz z posadzonymi drzewami i krzewami w różnych miejscach Żor – mówi Anna Buchta, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska UM Żory.