Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Ruszyły prace na ul. Ogrodowej. Uważajcie na zmiany w organizacji ruchu!

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej w Żorach. Podczas prowadzenia robót budowlanych kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Widok na ul. Ogrodową oraz amfiteatr i mury obronne

Ulica Ogrodowa została tymczasowo zamknięta dla ruchu pojazdów, za wyjątkiem dojazdu do posesji mieszkańców. Wprowadzony został objazd ulicami: Aleją Wojska Polskiego, Aleją Niepodległości, Stodolną, Za Fosą, zgodnie z poniższą mapą. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest do 25.12.2023 r.

Przebudowa drogi obejmie zwężenie i ujednolicenie szerokości jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej. Powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno - epoksydowej, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Nowy chodnik powstanie również na terenie amfiteatru, a wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostaną miejsca postojowe równoległe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont obejmie również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogi.

Przypomnijmy, że Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4.013.321,19 zł.

Zobacz więcej aktualności