Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Rozpoczęły się prace związane z budową nowych dróg oraz ronda w dzielnicy Rogoźna

Kolejne inwestycje drogowe w naszym mieście ruszyły! W Rogoźnej na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej powstaje nowe rondo. Do ul. Wodzisławskiej wkrótce prowadzić będą dwie nowe drogi!

Koparka znajdująca się przy ul. Wodzisławskiej w Żorach.

Wraz z rondem wybudowana zostanie droga łącząca ul. Wodzisławską z ul. Wileńską. To połączenie znacząco ułatwi komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. Ponadto powstanie łącznik pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Szymanowskiego.

Obecnie przygotowywany jest teren pod budowę nowych dróg. W kolejnych etapach planowane jest wprowadzenie objazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku ul. Wodzisławskiej.

Wykonawcą jest żorska firma HLS System Sp. z o.o., a koszt przebudowy wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

W dzielnicy Rogoźna powstaje także droga łącząca ul. Bażancią z ul. Karłowicza. Wybudowany zostanie również nowy odcinek drogi wraz z chodnikiem, który będzie prowadził od ul. Karłowicza do ul. Wodzisławskiej. Nowa droga skrzyżuje się z ul. Wodzisławską w rejonie ul. Głębokiej. Wykonawcą tej inwestycji również jest firma HLS System Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie 8 972 478,96 zł.

Obie inwestycje są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zobacz więcej aktualności