Razem przeciw depresji! Miasto Żory partnerem ogólnopolskiej akcji Radia Eska

Depresja coraz częściej dotyka młodych ludzi. By pomóc dzieciom i młodzieży odnaleźć odpowiednią pomoc, Miasto Żory rozpoczęło współpracę z Radiem Eska w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Razem przeciw depresji”.

Grafika z nastolatką leżącą ze smutną miną na łóżku oraz napisem EKSA razem przeciw depresji

W ramach kampanii „Razem przeciw depresji” działa specjalna strona internetowa. Można na niej zobaczyć wywiady dotyczące depresji z ambasadorami akcji: Kamą, Jankesem i Rudym, posłuchać podcastów z psycholog i psychotraumatolog - Mają Pisarek, zobaczyć niezwykły interaktywny film oraz znaleźć ciekawe artykuły nt. depresji, a także namiary na instytucje, gdzie można szukać pomocy, kiedy mamy problemy.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i przesyłania linku osobom, o które się martwimy i którym może on być przydatny. Pamiętajmy, z depresją można wygrać! W przypadku stwierdzenia u siebie objawów choroby zalecamy konsultację z lekarzem lub terapeutą.