Serwis Miejski miasta Żory

Aktualność

Przypomnienie o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do CEEB po wymianie źródła ciepła

Zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczy każdego sposobu zaopatrywania w ciepło i ciepłą wodę użytkową budynków. Przy wymianie źródła ciepła lub instalacji dodatkowego miejscowego ogrzewacza powietrza konieczna jest zmiana złożonej deklaracji do CEEB.

Grafika przypominająca o obowiązku złożenia deklaracji do CEEB po wymianie źródła ciepła, wraz z informacjami zawartymi w tekście.

Każdy właściciel domu ma obowiązek zgłosić, jakie źródła ciepła uległy zmianie w terminie 14 dni od uruchomienia nowego. Obowiązek ten należy również do właścicieli budynków którzy skorzystali z dotacji do wymiany źródła ciepła z środków gminnych lub krajowych.

W jaki sposób można złożyć deklarację lub dokonać zmiany?

  • w formie elektronicznej, czyli przez Internet – jest to najszybszy oraz najwygodniejszy sposób na stronie  https://ceeb.gov.pl/
  • w formie papierowej- wypełniony dokument można będzie złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Żory Rynek 9, I piętro, pokój 102.

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedną bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza.