Każdy właściciel domu ma obowiązek zgłosić, jakie źródła ciepła uległy zmianie w terminie 14 dni od uruchomienia nowego. Obowiązek ten należy również do właścicieli budynków którzy skorzystali z dotacji do wymiany źródła ciepła z środków gminnych lub krajowych.
W jaki sposób można złożyć deklarację lub dokonać zmiany?
- w formie elektronicznej, czyli przez Internet – jest to najszybszy oraz najwygodniejszy sposób na stronie https://ceeb.gov.pl/
- w formie papierowej- wypełniony dokument można będzie złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Żory Rynek 9, I piętro, pokój 102.
Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedną bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza.